FunFon

Форум за убиване на свободното време

ИндексИндекс  GalleryGallery  Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори  ТърсенеТърсене  ПотребителиПотребители  Потребителски групиПотребителски групи  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  

Share | 

Тежка катастрофа край Стара Загора

Предишната тема Следващата тема Go down 
АвторСъобщение
bladerunner
Модератор
Модератор

Брой мнения : 730
Registration date : 16.01.2009

ПисанеЗаглавие: Тежка катастрофа край Стара Загора   Съб Мар 07, 2009 4:27 pm

Двудневен траур - днес и утре - бе обявен в Стара Загора.

И четирите загинали при тежката катастрофа тази нощ момчета са от 12-и клас на езиковата гимназия в града.

Директорката на гимназията Ваня Сотирова каза, че и четиримата загинали са били добри ученици и вчера са били на училище в 6-ия и 7-ия час.

Тежка катастрофа в Стара Загора отне живота на шестима късно снощи, се казва в разпространената официална информация от пресцентъра на МВР.

Четири от жертвите са 18-годишни момчета, сред тях – и шофьорът, с три месеца стаж зад волана.

Катастрофата е станала на околовръстния път между Стара Загора и Сливен при село Хрищени.

В момента се извършва втори оглед на мястото на трагедията. До приключването на огледа участъкът от околовръстния път по посока Димитровград ще бъде затворен, като движението се пренасочва през Стара Загора.

Колата с четиримата младежи е била управлявана от 18-годишен ученик. Той не е спрял на знака "Стоп" и в резултат върху автомобила е връхлетял преминаващ автобус.

В официалната информация на МВР се уточнява: "Снощи около 21,35 часа в Стара Загора по мократа пътна настилка на ул. “Родопи” се движела лека кола “Фолксваген Голф”, управлявана от 18-годишен старозагорец с три месеца стаж зад волана.

На кръстовището с път I-5 (околовръстния път на Стара Загора) той е ударен странично от движещия се в посока юг автобус “Ман” с чужда регистрация.

След катастрофата автобусът и автомобилът са се преобърнали встрани от пътя.

Водачът на фолксвагена и трите пътуващи с него момчета (на по 18 г.) са загинали намясто. Загинали са и две пътуващи в автобуса чужди гражданки.

По случая е образувано следствено дело. Предстоят експертизи.

Причините за тежкото пътно произшествие са в процес на изясняване".

Информацията е от днес.бг. Аз съм завършил същата гимназия и съм от Стара Загора и ми се изправиха косите като си помисля ,че някое от тези момчета може да го познавам. НА пътя можеш да загинеш дори и да не си виновен и най-умното нещо е не да се правиш на велик , а да мислиш с главата си защото понякога си отговорен не само за себе си. Съболезнование на близките на загиналите , много е неприятно.... трябва да има повече котрол от родителите и също така от властите, когато става дума за млади неопитни водачи.
Върнете се в началото Go down
Вижте профила на потребителя
ruhl
Admin
Admin

Брой мнения : 798
Registration date : 18.03.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Тежка катастрофа край Стара Загора   Съб Мар 07, 2009 4:29 pm

Лоша работа,ама с 3 месеца стаж...къде тръгнал да кара пиян?

Вижте профила на потребителя http://www.tallbox.org
bladerunner
Модератор
Модератор

Брой мнения : 730
Registration date : 16.01.2009

ПисанеЗаглавие: Re: Тежка катастрофа край Стара Загора   Съб Мар 07, 2009 4:50 pm

Проблемът е че след 24 часа курс взимаш книжка , а си неподготвен. Сега гледам има закон ограничаващ правата на млади водачи, но не е достатъчно. Направете курса 50 часа и сложете ограничение за кубатурата не 1600 ами 1200. Аз знам поне 5 автомобила с обем 1600 кубика на 100 конски сили, а това е много за неопитен шофиор. Нямам думи просто :X
Вижте профила на потребителя
ruhl
Admin
Admin

Брой мнения : 798
Registration date : 18.03.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Тежка катастрофа край Стара Загора   Съб Мар 07, 2009 8:45 pm

В Англия има закон,до навършване на 21 нямаш право да возиш повече от 1 човек до теб.И след 22 нямаш право да караш по пътищата.И купища други закони,ноооо тук не е Англия.

Вижте профила на потребителя http://www.tallbox.org
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Тежка катастрофа край Стара Загора   

Тежка катастрофа край Стара Загора
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 1